1


Stránky MO byly aktualizovány. Doporučujeme vymazat mezipaměť prohlížeče, pokud se nezobrazují správně.... .
foto

Český rybářský svaz z.s MO ČRS TepliceVznik naší MO Teplice


    Když se v porevoluční době roku 1945 zakládal na teplickém okrese rybářský spolek, začínalo se doslova z ničeho. Jediným předpokladem pro jeho založení bylo nadšení a pevné rozhodnutí několika vyznávačů rybářského sportu položit první základ pro jeho budoucí existenci.


desky       Tak toto je úvodní odstavec z historického dokumentu o založení prvního rybářského klubu v Teplicích. Unikátní dokumenty se dochovaly díky dlouholetému členovi naší MO p. Samkovi, který v antikvariátu před mnoha lety objevil vázanou brožuru "10. VÝROČÍ LIDOVÉHO RYBÁŘSKÉHO SPOLKU V TEPLICÍCH - L 1945-1955".

    Vznik prvního rybářského spolku v Teplicích se datuje na 12. srpna 1945, kdy v restauraci Kotva na Stalinově náměstí šestičlený rybářský přípravný výbor svolal veřejnou ustanovující schůzi všech zájemců a přátel rybářského sportu, za účelem založení rybářského spolku v Teplicích-Šanově. Schůze se konala za přítomnosti 32 rybářů. Vzešlé usnesení z této ustavující schůze bylo založení rybářského spolku s názvem"První sportovní rybářský klub v Teplicích-Šanově"

Pro zajímavost

složení šestičleného přípravného výboru:        první správní výbor:
primař MUDr. Jan Holub
primař MUDr. Josef Suchomel
primař MUDr. Zd. Drašnar
František Šnek
Bedřich Čech
Josef Čepelák
      František Šnek - předseda
Alois Janeček - místopředseda
Josef Čepelák - pokladník
Bedřich Čech - jednatel
Jan Paleček - revisor
František Šanda
Antonín Junek - hospodáři

Zde se můžete podívat na originální dokumenty z uvedené brožury:Založení spolku rok 1945       rok 1946       rok 1947       rok 1948       rok 1949       rok 1950      

rok 1951       rok 1952       rok 1953       rok 1954       rok 1955       Vyhodnocení 10 let činnosti      
Něco málo z historie MO


 • Po roce 1955 postupně dochází k nárůstu členské základny

 • V 80. letech byl navázán družební styk naší MO s rybářskou organizací ve Freitalu u Drážďan v tehdejší NDR. Tato družba byla postupně rozšiřována o závody družstev dospělých a mládeže. Po roce 1989 však byla tato družba ukončena.

  členové

 • Od roku 1970 dochází v naší MO k podstatným změnám. Z původní kanceláře v tehdejší Dlouhé ulici se MO postupně stěhuje do budovy u hlavního nádraží (dnešní úřad práce), po časo k Červenému kostelu v Trnovanech a nakonec do rekonstruovaného domu v Havířské ulici, kde sídlí dodnes.

 • Na úseku chovu ryb, závodů v LRU dospělých a zejména mládeže dochází ke kvalitativnímu rozvoji.

 • Utváří se nový hospodářský sbor. Na další fotografii jsou zachyceny původní sklady v Trnovanech. Dnes již tato aglomerace neexistuje.

  hospodářský sbor sklady Trnovany

 • Z činnosti mládeže - na soutěži Zlatá udice - místní, okresní a krajské kolo

  Zlatá udice Zlatá udice Zlatá udice
  Zlatá udice Zlatá udice Zlatá udice Zlatá udice Zlatá udice

 • Většina funkcionářů MO Teplice kolem roku 1980.

  funkcionáři

 • Dobrá a bohatá činnost mládeže byla hodnocena Územním svazem a v letech 1980 a 1988 byli nejlepší mládežníci vysláni do domu Dětí na Pražský hrad jako zástupci Severočeského kraje.

  Na Pražském hradě Na Pražském hradě